23 лист. 2019
День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомор 1932-33 років Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.
Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила понад три мільйони українців. Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.
Учні ліцею разом з заступником директора Вовком Ю.В. відвідали меморіал жертвам Голодомору та поклали квіти в пам'ять про трагічні часи.
![](https://c.radikal.ru/c23/1911/91/795fd6dff24e.jpg)
![](https://a.radikal.ru/a26/1911/3a/0f7f609c1040.jpg)
![](https://d.radikal.ru/d38/1911/80/3a6926ea31f0.jpg)
![](https://c.radikal.ru/c41/1911/ec/18da862aa571.jpg)
![](https://a.radikal.ru/a18/1911/34/1dac6682a5aa.jpg)
![](https://d.radikal.ru/d12/1911/0f/585ba492cb4e.jpg)
![](https://a.radikal.ru/a24/1911/21/7ab2a11f6698.jpg)
![](https://d.radikal.ru/d02/1911/21/23bca4d3b420.jpg)
![](https://d.radikal.ru/d33/1911/af/3a21ab3e2837.jpg)
![](https://a.radikal.ru/a36/1911/98/a563a39de00e.jpg)
В бібліотеці ліцею відкрилася виставка, присвячена пам’яті жертвам Голодомору.
![](https://d.radikal.ru/d39/1911/e6/2aa9e4a0fa6a.jpg)